Informujemy, że strona internetowa http://messergroup.com/pl/ korzysta z plików cookies oraz technologii pozwalających na dostosowanie treści strony do potrzeb i wygody naszych użytkowników. Szczegółowe informacje dotyczące zastosowanych technologii znajdują się w dokumencie „Polityka prywatności”. Korzystając z serwisu akceptują Państwo jej postanowienia. W przypadku braku zgody, prosimy o zmianę ustawień Państwa przeglądarki internetowej.
Widok zawartości stron

Budownictwo

Know-how dla budownictwa 

  • Schładzanie betonu przy użyciu lancy azotowej
  • Schładzanie cementu do betonowania przeprowadzane w odstojnikach (białych wannach)

Korzyści:
- stosując lance azotowe unika się koniecznych na schłodzenie betonu przestojów betoniarki
- do 99% stopnia schłodzenia
- proces w pełni automatyczny, bezobsługowy
- rozwiązanie wydajne, ekonomiczne

  • Zamrażanie ziemi

Zalety kompletnego urządzenia zasilanego ciekłym azotem jako medium chłodniczym są szczególnie istotne przy wysokich prędkościach przepływu wody gruntowej. Ciekły azot jest wprowadzany przez lance zamrażające gdzie odparowuje i jako lotny uwalnia się do atmosfery zamrażając otaczający grunt.

  • Mrożenie rurociągów ciekłym azotem

Dzięki zamrożeniu ciekłym azotem odcinka rurociągu następuje wytworzenie się korka, który pełni funkcję zaworu. Można w ten sposób przeprowadzić prace remontowe na odcinku rurociągu i uniknąć uciążliwego oraz długotrwałego opróżniania, napełniania i odpowietrzania systemu rurociągów. 

  • Do robót w miejscach zanurzonych

- np. przy betonowaniu, które musi być przeprowadzone w zanurzonych wykopach budowlanych (głębszych niż 10 m).