Informujemy, że strona internetowa http://messergroup.com/pl/ korzysta z plików cookies oraz technologii pozwalających na dostosowanie treści strony do potrzeb i wygody naszych użytkowników. Szczegółowe informacje dotyczące zastosowanych technologii znajdują się w dokumencie „Polityka prywatności”. Korzystając z serwisu akceptują Państwo jej postanowienia. W przypadku braku zgody, prosimy o zmianę ustawień Państwa przeglądarki internetowej.
Widok zawartości stron

Elektronika

Azot jako gaz osłonowy

Właściwe wykorzystanie azotu jako gazu ochronnego na różnych etapach produkcji podzespołów elektronicznych (od składowania komponentów poprzez wytwarzanie połączeń lutowanych aż po gotowe płytki) prowadzi do poprawy jakości produktu końcowego, a także wzrostu wydajności i obniżenia sumarycznych kosztów produkcji.

W celu maksymalizacji korzyści wynikających z zastosowania azotu w Państwa Zakładzie Messer Polska proponuje swą pomoc w:

  • określeniu składu atmosfery za pomocą specjalistycznych urządzeń pomiarowych bezpośrednio na linii lutowniczej
  • określeniu poziomu zawartości tlenu resztkowego (ROL) w atmosferze wzdłuż oraz na szerokość fali lutowniczej
  • określeniu wybranych parametrów procesu lutowania; optymalizację parametrów w zakładzie klienta w celu zminimalizowania liczby niewłaściwych połączeń
  • określeniu optymalnej koncentracji tlenu resztkowego w zależności od rodzaju produktu oraz zużycia azotu; optymalizacja procesu pozwala zmniejszyć zużycie nawet do 30%
  • konsultację w trakcie uruchamiania urządzenia u klienta
  • informację nt. wyników najnowszych badań w dziedzinie produkcji układów elektronicznych