Informujemy, że strona internetowa http://messergroup.com/pl/ korzysta z plików cookies oraz technologii pozwalających na dostosowanie treści strony do potrzeb i wygody naszych użytkowników. Szczegółowe informacje dotyczące zastosowanych technologii znajdują się w dokumencie „Polityka prywatności”. Korzystając z serwisu akceptują Państwo jej postanowienia. W przypadku braku zgody, prosimy o zmianę ustawień Państwa przeglądarki internetowej.
Widok zawartości stron

Informacja do odbiorców produktów leczniczych i wyrobów medycznych

Chorzów, 27 marca 2020

INFORMACJA DO ODBIORCÓW PRODUKTÓW LECZNICZYCH I WYROBÓW MEDYCZNYCH ZAOPATRYWANYCH PRZEZ FIRMĘ MESSER POLSKA SP. Z O.O. DOTYCZĄCA POSTĘPOWANIA Z OPAKOWANIAMI BEZPOŚREDNIMI ZWRACANYMI DO DOSTAWCY

 

Szanowni Państwo,

 

Pragniemy zapewnić, iż bardzo poważnie podchodzimy do ryzyka związanego z pandemią wywołaną wirusem koronawirus/COVID-19. Na bieżąco monitorujemy sytuację, zarówno w skali globalnej, jak i lokalnej. Staramy się zminimalizować jej wpływ na nasze zobowiązania w zakresie dostawy produktów i usług dla naszych Klientów.

W związku z powyższym obligujemy Państwa do zwracania do Messer Polska opakowań bezpośrednich na produkty lecznicze/wyroby medyczne (tj. butli i wiązek butli) wyłącznie wolnych od zanieczyszczeń biologicznych.

W sytuacji, gdy opakowania zostały lub mogły zostać skażone wymagamy, aby przed zwróceniem ich do firmy Messer Polska zostały one poddane minimum 48 godzinnej kwarantannie poprzez odstawienie ich w wyznaczone dobrze wentylowane miejsce, a następnie poddane dezynfekcji.

W przypadku gdy nasze butle/wiązki butli miały kontakt z osobami, w tym personelem medycznym objętym podejrzeniem zakażenia lub zakażonymi prosimy, aby butle te były odseparowane i oznaczone.

W takim przypadku prosimy o kontakt z przedstawicielem firmy Messer Polska w celu ustalenia dalszej procedury postępowania.

Powyższe wymagania mogą mieć strategiczne znaczenie w sytuacji dalszego rozszerzania się pandemii w naszym kraju i ich wdrożenie w sytuacji kryzysowej pozwoli na zachowanie ciągłości dostępność, gazów medycznych ratujących życie, dla szpitali i innych placówek leczniczych, z zachowaniem bezpieczeństwa Państwa i naszych pracowników.

 

Z poważaniem

Zespół Messer