Informujemy, że strona internetowa http://messergroup.com/pl/ korzysta z plików cookies oraz technologii pozwalających na dostosowanie treści strony do potrzeb i wygody naszych użytkowników. Szczegółowe informacje dotyczące zastosowanych technologii znajdują się w dokumencie „Polityka prywatności”. Korzystając z serwisu akceptują Państwo jej postanowienia. W przypadku braku zgody, prosimy o zmianę ustawień Państwa przeglądarki internetowej.
Widok zawartości stron

Instalacja kriogenicznego rozdziału powietrza

Dla firmy Messer powietrze jest surowcem, z którego pozyskiwane są w czystej postaci składniki gazowe takie jak: tlen, azot i argon oraz rzadkie gazy szlachetne, jak krypton i ksenon. Gazy czyste pozyskujemy w instalacjach rozkładu powietrza, które znajdują zastosowanie dla wielu procesów przemysłowych i czynią te procesy bezpiecznymi i ekonomicznymi.

Powietrze jest zasysane do dużych sprężarek, a mieszanina gazów zostaje schłodzona w wymiennikach ciepła aż do temperatury upłynnienia. Następuje to w skrajnie niskich temperaturach do minus 196 stopni. Ponieważ poszczególne składniki powietrza odparowywują w różnych temperaturach, to można je pozyskiwać w czystej postaci i odseparowywać w wysokowieżowych kolumnach separacyjnych.