Breadcrumb

Osłonowe gazy spawalnicze

Osłonowe gazy spawalnicze

Metody spawania i doradztwo

Osłonowe gazy spawalnicze dostępne są pod nazwami handlowymi: Aluline, Inoxline oraz Ferroline, zharmonizowane w ramach wszystkich spółek grupy Messer, które ułatwiąją naszym klientom dobór właściwych, do danej technologii, produktów.


GAZY OSŁONOWE DO SPAWANIA METODĄ TIG I MIG

Do spawania metodą TIG i MIG Messer poleca argon oraz hel o wysokich stopniach czystości, jak również mieszanki argon-hel, argon-wodór, argon-azot i argon-azot-hel pod nazwami Inoxline oraz Aluline.

GAZY OSŁONOWE DO SPAWANIA METODĄ MAG

Z powodu dużego znaczenia spawania metodą MAG M firma Messer opracowała szeroką gamę mieszanek dla tej metody. Są to produkty dostępne pod nazwami Ferroline oraz Inoxline. Jako gaz osłonowy do spawania metodą MAG C Messer dostarcza również dwutlenek węgla (CO2).

GAZY OSŁONOWE PRZETOPU GRANI

Do osłony przetopu grani podczas procesu spawania Messer dostarcza tzw. gazy formujące. W skład mieszanki wchodzi azot i wodór o różnych proporcjach.

ARGON, ARGON - WODÓR I HEL DLA METOD TIG, MIG I WP

Messer dostarcza również gazy osłonowe o wymaganej jakości metody TIG, MIG i WP. Są to: argon 4.8, hel 4.6, jak również mieszanki Inoxline oraz Aluline.

Spawanie metodą TIG odznacza się bardzo wysoką jakością otrzymywanych spoin. Ma również zastosowanie w trudnych warunkach spawania, jak np. spawanie grani, spawanie w pozycjach przymusowych.
Spawanie metodą MIG jest szczególnie ekonomiczne dzięki wysokiej wydajności elektrody.

Mieszanka argonu i helu jako gaz osłonowy stosowana jest z powodzeniem do spawania konstrukcji z materiałów odpornych na korozję lub łatwo przewodzących ciepło. Z kolei jako mieszanka spawalnicza do aluminium metodą MIG powoduje że spoiny są bez porów i mają odpowiednie wtopienie. Również przy spawaniu metodą TIG i MIG miedzi, miedzianych stopów CuNiFe odpornych na wodę morską oraz stopów niklowych, dodanie helu do bazy argonu powiększa wzrost wydajności spawania i jednocześnie polepsza jego wyniki.

Download Files Portlet

Katalogi spawalnicze

Download selection

Download Files Portlet

Znajdź odpowiedni gaz spawalniczy za pomocą kilku kliknięć

Gas Scout wyszukiwarka gazu

Znajdź odpowiedni gaz spawalniczy za pomocą kilku kliknięć

Poznaj wyszukiwarkę Gas Scout

Dla użytkowników technologii cięcia i spawania, wyzwaniem stało się znalezienia właściwego osłonowego gazu spawalniczego w szerokiej ofercie Messer. Należy wziąć pod uwagę wiele parametrów i właśnie w tym pomaga narzędzie Gas Scout - wyszukwiarka gazu spawalniczego. Gas Scout oferuje także dostęp do przydatnych dokumentów: na przykład filmu o ustawianiu ilości gazu osłonowego czy plakatów w formacie PDF o pozycjach spawania czy przyczynach zanieczyszczenia gazu.

Jak działa wyszukiwarka gazu spawalniczego?

Należy wskazać materiał, metodę i pozycję spawania oraz inne zmienne. Po kilku kliknięciach Gas Scout wyświetla wyniki dla gazów standardowych, jak również zalecane mieszanki gazów osłonowych Messer. Rekomendacje oferują użytkownikowi istotne korzyści pod względem szybkości i wyników spawania. Usprawnij procesy spawania, obniż koszty i zaoszczędź czas dzięki szerokiej gamie mieszanin osłonowych gazów spawalniczych Messer.

Kliknij „OK”, aby wyświetlić zakres odpowiedzialności. Następnie zostaniesz przekierowany do Gas Scout - wyszukiwarki osłonowych gazów spawalniczych.

Gas Scout

Haftungsausschluss

Nasze wskazania obejmują gazy, które są najbardziej odpowiednie do osiągnięcia poprawnego wyniku spawania dla wybranych przez Państwa danych procesu. Jeśli istnieją inne parametry, które nie są wymienione w aplikacji lub których nie uwzględnio, bądź błędnie wybrano, inne gazy mogą również być właściwe lub nawet konieczne do zastosowania. Przypominamy, że procedury wewnętrzne, uznane technologie i/lub inne normy i przepisy mają znaczenie nadrzędne, determinując ostateczny wybór wybór gazu do danego zastosowania.Wyłączną odpowiedzialność za wynik wyboru gazu ponosi Użytkownik, który wprowadził dane procesu spawania do aplikacji.Messer Polska Sp. z o.o. ponosi odpowiedzialność wyłącznie za szkody wyrządzone Użytkownikowi z winy umyślnej. Zalecamy dokładne stosowanie się do wskazówek przedstawionych w naszej aplikacji oraz uwzględnienie obowiązujących norm i innych właściwych regulacji.

Gas Scout

Szukasz odpowiedniego gazu osłonowego? Uzupełnij wymagane pola zgodnie z warunkami procesu spawania, a my wskażemy właściwą właściwy kierunek.

Inne produkty dostępne są na zamówienie.

osoby kontaktowe: Żaneta Suchocka, email: zaneta.suchocka@messergroup.com, tel.: +48 664 162 142

Ihre Auswahl

Werkstoff
Schweißverfahren
Schweißposition
Oberflächenzustand
thickness

Ergebnisliste

Wir empfehlen Ihnen für die vorgenommene Auswahl folgende Schutzgase:

Standardgase

Title

Bezeichnung:
Zusammensetzung:
Bemerkung:

Schematy spawalnicze

Schematy spawalnicze

Techniki zastosowań

Techniki zastosowań

Efektywność i wydajność produkcji oraz ochrona środowiska dzięki gazom, wiedzy specjalistycznej i know-how, - badania, rozwój i przeprowadzanie prób w zakładzie klienta

Punkty sprzedaży

Punkty sprzedaży gazów

Wyszukiwarka Składów gazów

Wydawca treści

Contact every page

Kontakt

CHCĘ OTRZYMAĆ WIĘCEJ INFORMACJI

Formularz

PL_Form_GralContactForm

There has been an error processing your registration. Please double-check the information entered.

Zaznaczając potwierdzam, iż zapoznałam/łem się z Polityką prywatności oraz Informacją o polityce prywatności w kontaktach służbowych spółki Messer Polska. Zgoda może zostać cofnięta w każdym momencie.