Breadcrumb

Osłonowe gazy spawalnicze

Osłonowe gazy spawalnicze

Metody spawania i doradztwo

Osłonowe gazy spawalnicze dostępne są pod nazwami handlowymi: Aluline, Inoxline oraz Ferroline, zharmonizowane w ramach wszystkich spółek grupy Messer, które ułatwiąją naszym klientom dobór właściwych, do danej technologii, produktów.


GAZY OSŁONOWE DO SPAWANIA METODĄ TIG I MIG

Do spawania metodą TIG i MIG Messer poleca argon oraz hel o wysokich stopniach czystości, jak również mieszanki argon-hel, argon-wodór, argon-azot i argon-azot-hel pod nazwami Inoxline oraz Aluline.

GAZY OSŁONOWE DO SPAWANIA METODĄ MAG

Z powodu dużego znaczenia spawania metodą MAG M firma Messer opracowała szeroką gamę mieszanek dla tej metody. Są to produkty dostępne pod nazwami Ferroline oraz Inoxline. Jako gaz osłonowy do spawania metodą MAG C Messer dostarcza również dwutlenek węgla (CO2).

GAZY OSŁONOWE PRZETOPU GRANI

Do osłony przetopu grani podczas procesu spawania Messer dostarcza tzw. gazy formujące. W skład mieszanki wchodzi azot i wodór o różnych proporcjach.

ARGON, ARGON - WODÓR I HEL DLA METOD TIG, MIG I WP

Messer dostarcza również gazy osłonowe o wymaganej jakości metody TIG, MIG i WP. Są to: argon 4.8, hel 4.6, jak również mieszanki Inoxline oraz Aluline.

Spawanie metodą TIG odznacza się bardzo wysoką jakością otrzymywanych spoin. Ma również zastosowanie w trudnych warunkach spawania, jak np. spawanie grani, spawanie w pozycjach przymusowych.
Spawanie metodą MIG jest szczególnie ekonomiczne dzięki wysokiej wydajności elektrody.

Mieszanka argonu i helu jako gaz osłonowy stosowana jest z powodzeniem do spawania konstrukcji z materiałów odpornych na korozję lub łatwo przewodzących ciepło. Z kolei jako mieszanka spawalnicza do aluminium metodą MIG powoduje że spoiny są bez porów i mają odpowiednie wtopienie. Również przy spawaniu metodą TIG i MIG miedzi, miedzianych stopów CuNiFe odpornych na wodę morską oraz stopów niklowych, dodanie helu do bazy argonu powiększa wzrost wydajności spawania i jednocześnie polepsza jego wyniki.

Schematy spawalnicze

Schematy spawalnicze

Znajdź odpowiedni gaz spawalniczy za pomocą kilku kliknięć

Download Files Portlet

Katalogi spawalnicze

Download selection

Download Files Portlet

Techniki zastosowań

Chcesz się z nami skontaktować? Wypełnij i wyślij formularz.

Formularz kontaktowy

Masz pytanie? Wypełnij formularz!

Jeśli chcesz z nami nawiązać współpracę, chcesz o coś zapytać lub czegoś się dowiedzieć, to wystarczy wypełnić formularz kontaktowy i wysłać go do nas. Odpowiemy najszybciej, jak to możliwe.

Napisz do nas

Ikona kontaktu

Formularz

PL_Form_GralContactForm

There has been an error processing your registration. Please double-check the information entered.

Zaznaczając potwierdzam, iż zapoznałam/łem się z Polityką prywatności oraz Informacją o polityce prywatności w kontaktach służbowych spółki Messer Polska. Zgoda może zostać cofnięta w każdym momencie.

Punkty sprzedaży gazów

Przejdź do: Segment spawanie i cięcie