Czyste gazy

Gazy czyste

Od argonu do ksenonu - bogate portfolio produktów firmy Messer obejmujące gazy czyste

Szekoki wybór gazów czystych

Od argonu, po ksenon, Messer Polska posiada w swojej ofercie szeroką gamę gazów czystych. Obejmuje ona:

  • gazy powietrzne: azot, tlen i argon

  • dwutlenek węgla

  • tlenek węgla

  • wodór

  • gazy szlachetne: hel, neon, krypton i ksenon

  • najważniejsze gazy organiczne, np. metan, etan, etylen, acetylen itp.

  • gazy nieorganiczne, np. amoniak, chlor, dwutlenek siarki itp.

Niezawodna jakość produktu

Niezawodna jakość produktu jest najważniejszą właściwością gazów o wysokiej czystości. Ścisłe zarządzanie jakością jest zatem niezbędne. Dokładamy najwyższych starań, aby dostarczyć najwyższą jakość naszych surowców, ściśle kontrolujemy każdy etap produkcji oraz weryfikujemy zgodność ze specyfikacjami. W zależności od procesu napełniania i specyfikacji jakościowych, pomiary kontrolne obejmują zarówno analizę partii, jak i pojedynczych butli.

Indywidualne zastosowanie określa wymagania jakościowe gazu. Ze względu na ogromną różnorodność zastosowań i odpowiadające im specyfikacje czystości gazu i maksymalnej ilości przeszkadzających zanieczyszczeń, Messer dostarcza gazy o wysokiej czystości w kilku klasach jakości. W celu łatwej identyfikacji jakości produktu, powszechnie przyjęto system notacji punktowej. Wskazuje on czystość na podstawie dwóch liczb: liczba przed przecinkiem to liczba "dziewiątek", a liczba po przecinku to liczba końcowa, która nie jest dziewiątką. Na przykład: czystość 99,9996% jest skracana do 5,6, z maksymalną sumą 4 ppmv dla określonych zanieczyszczeń.

Od małych butli po dostawy hurtowe

W zależności od rodzaju gazu, jego jakości i wymaganej ilości, Messer oferuje różne metody dostawy. Obejmują one zarówno małe butle, jak i wiązki o ciśnieniu napełniania do 300 barów, a nawet dostawy hurtowe. Nasi eksperci chętnie pomogą w znalezieniu optymalnej metody dostawy dla konkretnych wymagań.

Przykłady naszych produktów

Najpopularniejsze gazy czyste w naszej ofercie:

High Purity Gases

Gazy specjalne

Więcej treści