Informujemy, że strona internetowa http://messergroup.com/pl/ korzysta z plików cookies oraz technologii pozwalających na dostosowanie treści strony do potrzeb i wygody naszych użytkowników. Szczegółowe informacje dotyczące zastosowanych technologii znajdują się w dokumencie „Polityka prywatności”. Korzystając z serwisu akceptują Państwo jej postanowienia. W przypadku braku zgody, prosimy o zmianę ustawień Państwa przeglądarki internetowej.
Widok zawartości stron

Acetylen

Acetylen jest gazem palnym o dużej efektywności, z możliwością bardzo wielu zastosowań - prawdziwy „omnibus” w zakresie technik gazowo-tlenowych. W procesach spawania, cięcia, oczyszczania płomieniowego, natrysku i prostowania płomieniowego oraz żłobienia gazowego - acetylen jest zawsze właściwym wyborem.

W sposób tradycyjny acetylen jest wytwarzany w reakcji chemicznej karbidu z wodą. Firma Messer dostarcza jednak w Europie także acetylen pozyskiwany z procesów petrochemicznych. Również inne gazy palne są produktami pochodzącymi z procesów w sektorze petrochemicznym.