Acetylen

Acetylen

Acetylen – właściwości i zastosowanie – systemy dostaw

ACETYLEN - C2H2


Acetylen lub etyna to organiczny związek chemiczny między węglem a wodorem. Acetylen został odkryty w XIX wieku przez Edmunda Davy'ego. Acetylen jest wysoce reaktywnym i wybuchowym gazem stosowanym w procesach spalania, w wysokich temperaturach.

WŁAŚCIWOŚCI


Informacje o właściwościach gazu zawarto w karcie charakterystyki produktu, jak również dostępne są do pobrania w Apple Store lub Android Play. 

ZASTOSOWANIE

Procesy cięcia: acetylen jest wykorzystywany głównie do obróbki i cięcia metalu (złom, przemysł stoczniowy).

Spawanie autogeniczne: spalanie acetylenu z tlenem powoduje powstanie bardzo gorącego płomienia, o unikalnej charakterystyce, który pozwala na nadtopienie brzegów łączonych części złącza. Służy również do prostowania odkształceń konstrukcji stalowych w procesie pokrewnym, którym jest prostowanie płomieniowe.

W produkcji szkła opakowaniowego sadza powstała w wyniku spalania acetylenu jest stosowana jako środek pokrywający formy szklarskie.

ACETYLEN W BUTLACH


Butle stalowe występują w różnych wielkościach i pełnione są gazem w różnych ciśnieniach. W zależności od rodzaju gazu w butli jej czasza ma odmienny kolor, który jest zgodny z normą europejską EN 1089-3. W przypadku acetylenu technicznego jest to kolor kasztanowy. Przegląd rodzajów butli z gazem oraz ich kolorów można znaleźć tutaj.

Butli nie wolno napełniać czystym acetylenem ze względu na ryzyko wybuchu. Dlatego butla acetylenowe są całkowicie wypełnione masą porowatą, w której rozpuszczony jest rozpuszczalnik organiczny (DMF lub aceton).

Ciśnienie na wylocie butli zależy od prędkości, z jaką acetylen może wydostaje się z rozpuszczalnika. Należy upewnić się, że zawór zwrotny jest zawsze przymocowany do linii do butli acetylenowej. Jeśli prędkość płomienia acetylenu przekracza prędkość gazu, płomień może się cofnąć i spowodować wybuch butli. Dlatego przez przystąpieniem do pracy, bezwględnie zapoznaj się z instrukcja bezpieczeństwa!

Dla dużych odbiorców gazu, acetylen jest również dostępny w wiązkach butli (systemy 8-20 butli). W przypadku bardzo dużych klientów wiązki butli są montowane na naczepach. Ze względu na ryzyko związane z użytkowaniem acetylenu oferujemy alternatywne gazy, w zależności od zastosowania. W celu otrzymania dodatkowych informacji prosimy o kontakt z naszymi specjalistami.

Punkty sprzedaży gazów

Powiązane treści

Chcesz się z nami skontaktować? Wypełnij i wyślij formularz.

Formularz kontaktowy

Masz pytanie? Wypełnij formularz!

Jeśli chcesz z nami nawiązać współpracę, chcesz o coś zapytać lub czegoś się dowiedzieć, to wystarczy wypełnić formularz kontaktowy i wysłać go do nas. Odpowiemy najszybciej, jak to możliwe.

Napisz do nas

Ikona kontaktu

Formularz

PL_Form_GralContactForm

shopregister.error

Zaznaczając potwierdzam, iż zapoznałam/łem się z Polityką prywatności oraz Informacją o polityce prywatności w kontaktach służbowych spółki Messer Polska. Zgoda może zostać cofnięta w każdym momencie.

Wydawca treści

Download Files Portlet

Download Files Portlet jest tymczasowo niedostępny.