Informujemy, że strona internetowa http://messergroup.com/pl/ korzysta z plików cookies oraz technologii pozwalających na dostosowanie treści strony do potrzeb i wygody naszych użytkowników. Szczegółowe informacje dotyczące zastosowanych technologii znajdują się w dokumencie „Polityka prywatności”. Korzystając z serwisu akceptują Państwo jej postanowienia. W przypadku braku zgody, prosimy o zmianę ustawień Państwa przeglądarki internetowej.
Widok zawartości stron

Cięcie i spawanie

Osłonowe gazy spawalnicze dostępne są pod nazwami handlowymi: Aluline, Inoxline oraz Ferroline, zharmonizowane w ramach wszystkich spółek grupy Messer, które ułatwiąją naszym klientom dobór właściwych, do danej technologii, produktów.

Gazy osłonowe do spawania metodą TIG i MIG
Do spawania metodą TIG i MIG Messer poleca argon oraz hel o wysokich stopniach czystości, jak również mieszanki argon-hel, argon-wodór, argon-azot i argon-azot-hel pod nazwami Inoxline oraz Aluline.

Gazy osłonowe do spawania metodą MAG
Z powodu dużego znaczenia spawania metodą MAG M firma Messer opracowała szeroką gamę mieszanek dla tej metody. Są to produkty dostępne pod nazwami Ferroline oraz Inoxline. Jako gaz osłonowy do spawania metodą MAG C Messer dostarcza również dwutlenek węgla (CO2).

Gazy osłonowe przetopu grani
Do osłony przetopu grani podczas procesu spawania Messer dostarcza tzw. gazy formujące. W skład mieszanki wchodzi azot i wodór o różnych proporcjach.

Argon, argon-wodór i hel dla metod TIG, MIG i WP
Messer dostarcza również gazy osłonowe o wymaganej jakości metody TIG, MIG i WP. Są to: argon 4.8, hel 4.6, jak również mieszanki Inoxline oraz Aluline.

Spawanie metodą TIG odznacza się bardzo wysoką jakością otrzymywanych spoin. Ma również zastosowanie w trudnych warunkach spawania, jak np. spawanie grani, spawanie w pozycjach przymusowych.
Spawanie metodą MIG jest szczególnie ekonomiczne dzięki wysokiej wydajności elektrody.

Mieszanka argonu i helu jako gaz osłonowy stosowana jest z powodzeniem do spawania konstrukcji z materiałów odpornych na korozję lub łatwo przewodzących ciepło. Z kolei jako mieszanka spawalnicza do aluminium metodą MIG powoduje że spoiny są bez porów i mają odpowiednie wtopienie. Również przy spawaniu metodą TIG i MIG miedzi, miedzianych stopów CuNiFe odpornych na wodę morską oraz stopów niklowych, dodanie helu do bazy argonu powiększa wzrost wydajności spawania i jednocześnie polepsza jego wyniki.

Messer Form

Doradztwo

Nie jesteś pewien, który gaz jest najbardziej odpowiedni dla twojego procesu? Chętnie pomożemy. Skontaktuj się z nami, nasi specjaliści ds. Spawania służą wsparciem. Doradzą w jaki sposób można zaoszczędzić czas, pracę i pieniądze za pomocą właściwie dobranego gazu.