Breadcrumb

Gazy medyczne

Gazy medyczne

Oferta dla medycyny – tlen medyczny

GAZY MEDYCZNE


Messer produkuje i dostarcza gazy od ponad 120 lat. Jednym z obszarów zastosowania gazów medycznych jest opieka zdrowotna. Stosowane w tym sektorze gazy medyczne odgrywają istotną rolę i są niezbędne w nagłych sytuacjach jako element terapii, zabiegów oraz w celach diagnostycznych. Podstawowym i najczęściej używanym w szpitalach gazem jest tlen medyczny.

Jakim produktem jest tlen medyczny i co odróżnia go od tlenu technicznego?

CO TO JEST TLEN MEDYCZNY?


Tlen jest niezbędny w procesie oddychania organizmów żywych. W powietrzu atmosferycznym jest go około 21%. Jeśli we krwi nie ma tlenu w wystarczającej ilości, organizm nie może prawidłowo funkcjonować wtedy jest on podawany (pacjentowi) z zewnątrz. Tlen, stosowany w trakcie procedur medycznych jest zarejestrowanym produktem leczniczym. Proces wytwarzania Tlenu medycznego podlega regularnym kontrolą. Potwierdzeniem, zgodności procesów wytwarzania Tlenu medycznego z wymaganiami Dobrej Praktyki Wytwarzania jest Certyfikat GMP. Dodatkowo Certyfikat analityczny wystawiany dla tlenu medycznego potwierdza odpowiednią zawartość tlenu oraz  określa ilość i rodzaj zanieczyszczeń zgodnie z obowiązującą specyfikacją wg aktualnej monografii Ph. Eur. Gaz medyczny spełnia określone wymogi, wymogi dotyczą także butli stalowych które mają zastosowanie w napełnianiu gazem medycznym. Butle takie podlegają odpowiedniej certyfikacji. Przepisy i normy precyzują również magazynowanie tlenu w zbiornikach stacjonarnych które są odpowiednio przygotowywane i oczyszczane aby żadne z niepożądanych zanieczyszczeń nie dostało się do gazu. Dostarczony gaz jest każdorazowo określony numerem serii zgodnie z odpowiednimi przepisami co pozwala na precyzyjną identyfikację w przypadku konieczności wycofania.

OFERTA DLA MEDYCYNY

 

  • gazy medyczne (tlen medyczny - ciekły i sprężony, podtlenek azotu medyczny, dwutlenek węgla medyczny, argon medyczny)
  • gazy mające zastosowanie w krioterapii miejscowej i ogólnoustrojowej (ciekłe powietrze, ciekły azot, dwutlenek węgla)
  • mieszaniny tlenku azotu do zastosowań w ciężkich stanach niewydolności oddechowo - krążeniowej
  • urządzenia do kontrolowanego zamrażania materiału biologicznego sterowane mikroprocesorowo
  • kompletne systemy do przechowywania materiału biologicznego w ciekłym azocie (BIOSAFE®)
  • zbiorniki do magazynowania i transportu materiałów biologicznych w temperaturze ciekłego azotu
  • instalacje gazów medycznych
  • doradztwo techniczne w zakresie zastosowań gazów medycznych

Chcesz się z nami skontaktować? Wypełnij i wyślij formularz.

Formularz kontaktowy

Masz pytanie? Wypełnij formularz!

Jeśli chcesz z nami nawiązać współpracę, chcesz o coś zapytać lub czegoś się dowiedzieć, to wystarczy wypełnić formularz kontaktowy i wysłać go do nas. Odpowiemy najszybciej, jak to możliwe.

Napisz do nas

Ikona kontaktu

Formularz

PL_Form_GralContactForm

shopregister.error

Zaznaczając potwierdzam, iż zapoznałam/łem się z Polityką prywatności oraz Informacją o polityce prywatności w kontaktach służbowych spółki Messer Polska. Zgoda może zostać cofnięta w każdym momencie.

Wydawca treści