Wiązki butlowe MegaPack D z cyfrową kontrolą poziomu napełnienia

Wiązki butlowe MegaPack D4

Wiązki butli z cyfrową kontrolą poziomu napełnienia

Cyfrowa ewolucja dla jeszcze większej niezawodności dostaw

Wiązki butlowe MegaPack Messer to doskonałe rozwiązanie ze względu na zastosowane rozwiązania i dostępne funkcjonalności. Konsekwentna praca nad dalszym rozwojem MegaPack C, poprzez dodanie cyfrowej kontroli poziomu napełnienia, dała możliwość korzystania z szeregu dodatkowych usług cyfrowych. W ten sposób zaprojektowano kompaktową wiązkę typu MegaPack D.

Kluczowe elementy tej nowej technologii obejmują między innymi:

 • system pomiaru ciśnienia wbudowany w MegaPack D

 • moduł transmisji danych

 • aktualizacje istniejących już rozwiązań programowych, w celu wydajnego zarządzania danymi cyfrowymi, które przynoszą korzyści klientom

MegaPack D: niezawodność, trwałość, bezpieczństwo

Technologia pomiaru i transmisji danych MegaPack D działa prawidłowo, nawet w trudnych warunkach zewnętrznych, co potwierdziły testy praktyczne przeprowadzone przed wprowadzeniem nowego produktu na rynek europejski.

Bateria, zintegrowana wewnątrz skrzynki elektronicznej, ma żywotność ponad 10 lat, gdyż system wykonuje tylko liczbę cykli pomiarowych wymaganych dla zamierzonej funkcjonalności: mikrokontroler "budzi " czujnik ciśnienia w celu sprawdzenia ciśnienia w regularnych odstępach czasu. Sygnał jest przesyłany tylko wtedy, gdy nastąpiła zmiana ciśnienia, przy czym pomiar ciśnienia kompensuje zmiany temperatury.

Następnie system przełącza się z powrotem w energooszczędny "tryb uśpienia". Czujniki ciśnienia i skrzynka elektroniczna MegaPack D uzyskały zatwierdzenie typu ATEX Equipment Protection Level Gc i mogą być używane w strefie 2.

Transmisja danych: niezależna i stabilna

Do przesyłania zebranych danych, tj. identyfikatora wiązki, poziomu napełnienia/ciśnienia i napięcia akumulatora, wykorzystywany jest system NB-IoT ("Narrowband Internet of Things"). Ten wąskopasmowy standard technologii bezprzewodowej został opracowany dla mobilnych urządzeń nadawczo-odbiorczych i usług. Wykorzystuje sieć o dobrym zasięgu, która szybko rozwija się w całej Europie.

Jedną z jego kluczowych zalet jest to, że transmisja danych NB-IoT działa niezależnie od lokalnych systemów, takich jak bramy lub WiFi. Zamiast tego MegaPack D wykorzystuje zintegrowaną kartę SIM, aby uzyskać dostęp do sieci telefonii komórkowej LTE. Alternatywnie, MegaPack D może komunikować się za pośrednictwem protokołu telefonii komórkowej LTE CAT M1.

Przechowywanie danych: chronione i używane

Dane są przesyłane do platformy informatycznej opartej na chmurze, gdzie są przechowywane. Dane wykorzystywane są do kontroli, zarządzania i optymalizacji oferty Messer. Pomimo technicznych możliwości pozostałe informacje nie są gromadzone, tj. wykrywanie lokalizacji - między innymi zgodnie z obowiązującymi europejskimi przepisami o ochronie danych (RODO).

Zbieranie i przechowywanie danych: wysoka ochrona i odpowiedzialne przetwarzanie

Dane są przesyłane do platformy IT opartej na chmurze i tam przechowywane. Używamy zebranych danych tylko i wyłącznie do kontroli, zarządzania i optymalizacji naszej oferty. Nie gromadzimy jakichkolwiek dodatkowych informacji, przestrzegając w tym zakresie obowiązujących europejskich przepisów o ochronie danych osobowych (RODO).

Zakres usług: możliwość indywidualnego wyboru *

Regularne pomiary oraz rejestracja poziomu napełnienia, umożliwiają technologii MegaPack D zapewnienie optymalnej przejrzystości z bardzo łatwym dostępem do danych. Dzięki MegaPack D możesz mieć dostęp do pakietu funkcjonalności (w tym do platformy CCTS) oferowanych w różnych wariantach.

* zakres oferowanych usług różni się w zależności od warunków technicznych dostępnych w danym kraju

Usługa "start"

Klienci, którzy zdecydują się na korzystanie z wiązki butli MegaPack D, otrzymają chroniony hasłem dostęp do aplikacji Messer. Aplikacja pokazuje poziom napełnienia wiązek butli aktualnie znajdujących się w ich lokalizacji (pełne, puste, pomiędzy) w dowolnym miejscu i czasie.

Usługa "step"

Wysyłane są powiadomienia e-mail typu "push" za każdym razem, gdy poziom gazu w wiązce jest niski i będzie wymagana wymiana wiązki na pełną. Aplikacja umożliwia skonfigurowanie wielu odbiorców lub selektywną blokadę adresatów wiadomości. Poziom napełnienia wiązki, historię zamówień i analizę zamówień można również śledzić w aplikacji.

Usługa "smart"

Dzięki tej usłudze Messer monitoruje wykorzystanie MegaPack D w zakładzie klienta. Informacje dotyczące poziomu napełnienia wiązek wykorzystywane są w celu uzupełnienia zapasów oraz odbioru pustych opakowań. Ponadto, dostępne są dodatkowe funkcjonalności: powiadomienia push, dane dotyczące poziomu napełnienia, historii oraz analizy zamówień. Usługa nie jest obecnie dostęna w naszym kraju.

Wiązki MegaPack D4

Kompaktowy model wiązki butlowych MegaPack D nadaje się także do mniejszych obszarów produkcyjnych i warsztatów. Liczby 4 i 6 w nazwie oznaczają liczbę butli stalowych w wiązce, która wpływa na pojemność i wymiary opakowania. Natomiast we wszystkich pozostałych, istotnych parametrach, MegaPack 4 i MegaPack 6 są identyczne. Obecnie w Polsce oferujemy tylko wiązki MegaPack D4.

Wymiary wiązki butlowych MegaPack D4

Wymiary (szerokość x długość x wysokość): 0,92 x 0,93 x 1,95 metra. Dostępne w Polsce.

Wymiary wiązki butlowych MegaPack D6

Wymiary (szerokość x długość x wysokość): 0,92 x 1,33 x 1,95 metra. Niedostępne obecnie w Polsce.

Co oferuje MegaPack D - niezawodność

 • niezależna i stabilna transmisja danych

 • przechowywanie danych zgodne z wymogami UE

 • niezawodna, trwała technologia pomiarowa i transmisyjna, nawet w trudnych warunkach zewnętrznych

 • przeciwwybuchowa konstrukcja komponentów elektrycznych zgodna z wytycznymi ATEX

 • wszystkie elementy przenoszące gaz są konsekwentnie zabezpieczone przed uderzeniami

 • jest dostęp tylko do połączeń i zaworów niezbędnych do poboru gazu

 • pałąki bezpieczeństwa gwarantują wysoką stabilność, nawet w ekstremalnych przypadkach

 • sprawdzone i zabezpieczone przed manipulacją zamknięcie

 • widoczny rodzaj gazu dzięki specyficznemu dla danego produktu kolorowi na paskach ochronnych (zgodnie z międzynarodowymi normami, norma EN 1089-3), tj. biały = tlen, czarny = azot, ciemnozielony = argon

 • przyłącze gazu na wysokości roboczej a nie na wysokości oczu

 • o połowę mniej gazoszczelnych złączek zaciskowych w porównaniu z konwencjonalnymi wiązkami

Korzyści użytkowania MegaPack D

Usługa "start":

 • pełna przejrzystość dzięki regularnemu, cyfrowemu monitorowaniu poziomów napełnienia

 • dostęp do historii i analizy zamówień

 • wysoka dostępność systemu, długa żywotność baterii

 • gwarantowane bezpieczeństwo danych i zgodność z europejskim RODO

 • niezawodność planowania zużycia gazów

 • optymalizacja zarządzania opakowaniami – minimalizacja zapasów magazynowych

 • uproszczone zarządzanie zakupami

Dodatkowo w usłudze "step":

 • powiadomienia push, gdy poziom  gazu w wiązce jest niski i będzie wymagana wymiana wiązki na pełną. 

Dodatkowo w usłudze "smart":

 • kompletne ręczne dostarczanie gazów w zależności od potrzeb

MegaPack D4 w Twojej firmie

Jeśli jesteś zainteresowany rozwiązaniami oferowanymi przez technologię MegaPack D, to skorzystaj z doświadczenia specjalistów Messer ds. aplikacji gazów technicznych i wspólnie znajdźmy najlepsze rozwiązanie dla Twojego biznesu. Chętnie przedstawimy, w jaki sposób zoptymalizować niezawodność dostaw gazów dzięki MegaPack D.

Chcesz się z nami skontaktować? Wypełnij i wyślij formularz.

Formularz kontaktowy

Masz pytanie? Wypełnij formularz!

Jeśli chcesz z nami nawiązać współpracę, chcesz o coś zapytać lub czegoś się dowiedzieć, to wystarczy wypełnić formularz kontaktowy i wysłać go do nas. Odpowiemy najszybciej, jak to możliwe.

Formularz

PL_Form_MegaPack_ContactForm

shopregister.error

Zaznaczając potwierdzam, iż zapoznałam/łem się z Polityką prywatności oraz Informacją o polityce prywatności w kontaktach służbowych spółki Messer Polska. Zgoda może zostać cofnięta w każdym momencie.